Urmăriți-ne pe Facebook

 Programul Stagiunii Corale „Paul Constantinescu”

Newsletter ANCR

Suntem afiliați la

Programul Stagiunii Corale „Paul Constantinescu” 2019-2020

Nr.crt

Data

Locul de desfasurare

Formatia

Dirijorul

Ora de desfasurare

1.

18.11.2019

Biserica ,,Sf.Elefterie”

,,Preludiu”

Voicu Enachescu

18.00

2.

09.12.2019

Biserica ,,Sf.Elefterie”

„Song”

Emanuel Pecingine

18.00

3.

16.12.2019

Biserica ,,Sf. Elefterie”

„Cornețenii”
Cornetu, Ilfov

Marius Crucianu

18.00

4.

03.02.2020

Biserica ,,Sf. Elefterie”

Corul ”Sf. Antim Ivireanul” al Protopiatului Oltenița

Ștefan Voicu

18.00

5.

10.02.2020

Biserica ,,Sf. Elefterie”

,,Pastorala”
Focșani

Dumitru Săndulachi

18.00

6.

17.02.2020

Biserica ,,Sf. Elefterie”

Corala Brâncovenilor

Veronica Vizi

18.00

7.

24.02.2020

Universitatea Națională de Muzică București

,,Solemnis”

Elena Loredana Anghel;
Alexandru Mitroi

18.00

8.

09.03.2020

Universitatea Națională de Muzică București

Corul Catedralei „Sf. Iosif”

Andrei Stănculescu

18:00

9.

16.03.2020         

Universitatea Națională de Muzică București

,,Symbol”

Jean Lupu;
Luminița Guțanu Stoian

18.00

10.

23.03.2020

Universitatea Națională de Muzică București

,,Musica Selecta”

Gabriel Popescu

18.00

11.

30.03.2020

Biserica ,,Sf. Elefterie”

,,Dominus”

Gabriel Mihai Niță

18.00

12.

06.04.2020

Universitatea Națională de Muzică București

,, Armonia” Constanța

Iulian Dumitru

18.00

13.

13.04.2020

Biserica ,,Sf.Elefterie”

Corala „Nicolae Lungu” a Patriarhiei

Stelian Ionașcu; Răzvan Constantin Ștefan;
Luminița Guțanu Stoian;
Florian Costea

18.00

14.

27.04.2020

Universitatea Națională de Muzică București

,,Te Deum Laudamus”

Pr. Zaharia Matei

18.00

15.

04.05.2020

Universitatea Națională de Muzică București

,,Sf. Apostol Andrei” al preoților din București

 

Valentin Gruescu

18.00

16.

11.05.2020

Universitatea Națională de Muzică București

Corala Camerală „I.C. Danielescu”
Ploiești

Valentin Gruescu

18.00

17.

18.05.2020

Universitatea Națională de Muzică București

„Cantus Domini”

Răzvan Constantin Ștefan

18:00

18.

25.05.2020

Universitatea Națională de Muzică București

„Preludiu”

Voicu Enăchescu

18:00

19.

08.06.2020

Biserica ,,Sf.Elefterie”

„Apassionatto”
Târgoviște

Florin Nicolae Emil Badea

18:00

20.

15.06.2020

Biserica ,,Sf.Elefterie”

„Ars Nova”
Pitești

Radu Titi

18:00